Wizyta delegacji z Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych (22-25 czerwca 2016)

25-04-2017

W dniach 22-25 czerwca 2016 na Uniwersytecie Śląskim odbędzie się wizyta delegacji z Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych. W murach naszej uczelni gościć będą prof. Niu Huayong, dziekan Wydziału Biznesu Międzynarodowego, prof. Zhao Gang, dziekan Wydziału Języków Obcych oraz dr Li Yinan z Wydziału Języków Obcych. Będzie to kolejna już wizyta przedstawicieli PUJO w Katowicach w ramach umowy o współpracy między naszymi uniwersytetami. Umowa ta jest wyjątkowo ożywiona, obejmuje różne działania o charakterze naukowym oraz dydaktycznym, wymianę kadry akademickiej oraz przyjazdy studentów obydwu uczelni na staże językowe (w okresie wakacyjnym polscy oraz chińscy studenci wezmą udział w letnich szkołach w Pekinie oraz Cieszynie).

Gości z Pekinu na Uniwersytecie Śląskim powita prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, JM Rektor UŚ. Przedstawiciele delegacji wezmą także udział w cyklu spotkań poświęconych dalszym możliwościom współpracy – m.in. z przedstawicielami Wydziału Filologicznego UŚ, Wydziału Prawa i Administracji – na którym niebawem rozpocznie się pierwsza edycja Szkoły Prawa i Kultury Chińskiej, Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Szkoły Zarządzania.