Wizyta prof. Chinwe Achebe z CESI (Francja)

13-02-2019

W styczniu 2019 roku gościem Uniwersytetu Śląskiego była Profesor Chinwe Achebe z CESI Graduate School of Engineering, uczelni partnerskiej UŚ w ramach programu Erasmus+. Profesor Achebe odwiedziła różne wydziały naszej uczelni, m.in. Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach w Sosnowcu oraz Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie. Była także gościem Szkoły Języka i Kultury Polskiej. Poza uczestnictwem w zajęciach z języka polskiego, hospitacjami zajęć dla początkujących studentów, rozmowami dotyczącymi podręczników opracowanych i używanych w SJiKP, wykładowczyni spotkała się z pracownikami Szkoły w celu wymiany doświadczeń w zakresie metod nauczania języków obcych: przedstawiła metody stosowane w CESI ze szczególnym uwzględnieniem nauczania w języku angielskim, z ciekawością poznawała metody i techniki glottodydaktyki polonistycznej.