Wizyta władz Centro Universitário de União da Vitória z Brazylii (21 czerwca 2016)

25-04-2017

21 czerwca 2016 roku na Uniwersytecie Śląskim gościć będą przedstawiciele władz Centro Universitário de União da Vitória w stanie Paraná w Brazylii: prof. Alysson Frantz – rektor UNIUV oraz prorektor, prof. Lucio Kurten dos Passos. Delegacji towarzyszyć będzie mgr Ryszard Maj, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej Politechniki Świętokrzyskiej.

W czasie pobytu na Uniwersytecie Śląskim goście odwiedzą Wydział Filologiczny UŚ w Sosnowcu, gdzie zapoznają się z jego bogatą i zróżnicowaną ofertą dydaktyczną ze szczególnym uwzględnieniem kierunków i specjalności poświęconych krajom Ameryki Południowej, a także Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką.

Podsumowaniem i zwieńczeniem wizyty będzie podpisanie umowy o współpracy między UŚ a UNIUV. Z ramienia Uniwersytetu Śląskiego umowę podpisze prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, JM Rektor UŚ. W spotkaniu wezmą także udział dr hab. prof. UŚ Mirosław Nakonieczny, prof. dr hab. Jolanta Tambor, prof. dr hab. Rafał Molencki, prof. dr hab. Krzysztof Jarosz, dr hab. Konrad Szcześniak, mgr Agata Wójcik, mgr Joanna Laskowska oraz mgr Jarosław Gąsior. Delegacja spotka się także ze studentami z Brazylii, którzy na co dzień studiują na Uniwersytecie Śląskim.

W czasie wizyty omówione zostaną także kwestie dalszej współpracy dotyczącej kształcenia obcokrajowców między Uniwersytetem Śląskim, Szkołą Języka i Kultury Polskiej a Politechniką Świętokrzyską.