Wykłady i seminaria na Uniwersytecie w Lizbonie (13-17 kwietnia 2015)

23-04-2017

Od 13 do 17 kwietnia 2015 r. dr Agnieszka Madeja oraz dr Aleksandra Achtelik ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ poprowadzą cykl wykładów i zajęć lektoratowych z języka polskiego jako obcego w Centrum Języków i Kultur Słowiańskich (Centro de Linguas e Culturas Eslavas) działającym na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu w Lizbonie. Wykłady dotyczyć będą zagadnień związanych z polską kulturą i tradycjami, a także wpływów innych kultur na kształtowanie się języka polskiego. W Lizbonie uczenia się języka polskiego cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, zajęcia prowadzone są do późnych godzin wieczornych – by wszyscy chętni mogli tuż po pracy zgłębiać tajniki naszego języka. Od 2013 r. lektorką języka polskiego na Uniwersytecie w Lizbonie jest dr Lidia Romaniszyn-Ziomek, absolwentka Podyplomowych Studiów Kwalifikacyjnych Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego, na co dzień związana z Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej.
Wyjazd z ramienia Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ realizowany jest w ramach programu Erasmus+.