Wykłady w Piatigorsku w Rosji (19-23 listopada 2014)

22-04-2017

Dr Joanna Przyklenk z Zakładu Historii Języka Polskiej UŚ, dr Anna Butcher i mgr Kazimiera Barbara Guziuk-Świca z Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców w Lublinie w dniach od 19 do 23.11.2014 r. przeprowadzą warsztaty metodyczne dla nauczycieli języka polskiego jako obcego w budynkach Uniwersytetu w Piatigorsku w Rosji. Projekt organizowany jest przez Stowarzyszenie „Bristol” Polskich i Zagranicznych Nauczycieli Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego oraz Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ na zlecenie Ambasady PR w Moskwie. W warsztatach weźmie udział ponad trzydziestu nauczycieli. Podczas spotkania metodycy z UMCS przeprowadzą lekcje pokazowe oraz zajęcia warsztatowe, dr Joanna Przyklenk wygłosi wykład o zmianach zachodzących we współczesnej polszczyźnie.