Zajęcia mgr. Xu Xiangjiana w ramach programu Erasmus+

04-04-2019

W dniach 1-5 kwietnia 2019 r. na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (w Szkole Języka i Kultury Polskiej, Katedrze Międzynarodowych Studiów Polskich oraz Centrum Języka i Kultury Chińskiej) odbędzie się cykl gościnnych wykładów i konwersatoriów, które poprowadzi mgr Xu Xiangjian z Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych.

Zajęcia mają charakter otwarty, uczestniczyć w nich będą studenci międzynarodowych studiów polskich oraz specjalności nauczanie polonistyczne wśród cudzoziemców.

Mgr Xu Xiangjian poprowadzi także zajęcia lektoratowe w Centrum Języka i Kultury Chińskiej UŚ  oraz spotka się z uczestnikami kursów języka chińskiego prowadzonych w Centrum. Wykładowca odwiedzi również VI Liceum Ogólnokształcące im. J. Korczaka w Sosnowcu i poprowadzi lekcję dla licealistów z klasy lingwistycznej, którzy uczą się języka chińskiego. Szkoła objęta jest patronatem Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ.

Przyjazd realizowany jest w ramach programu Erasmus+ KA107.