Zajęcia terenowe Podyplomowych Studiów z Wiedzy o Regionie

01-03-2020

22 lutego 2020 roku odbyły się kolejne zajęcia terenowe Podyplomowych Studiów z Wiedzy o Regionie. Najpierw słuchacze udali się do Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie, następnie odwiedzili budynek szkoły z Wapienicy pochodzący z XIX w. Studenci wysłuchali również wykładu dr. Ryszarda Chybiorza z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na temat budowy geologicznej regionu. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie podziemnych wnętrz Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. Słuchacze wzięli udział w warsztatach, które zorganizował Oddział Odlewnictwa Artystycznego Muzeum w Gliwicach. Jednym z ostatnich punktów zajęć było zwiedzanie Domu Pamięci Żydów Górnośląskich w Gliwicach.