27 maja 2020 – spotkanie na temat możliwości studiowania w Polsce

27-05-2020

Spotkanie na temat możliwości studiowania w Polsce dla słuchaczy kursu przygotowawczego dla kandydatów na studia w Polsce w języku polskim zainaugurowali prof. Tomasz Pietrzykowski, prorektor ds. współpracy krajowej i zagranicznej Uniwersytetu Śląskiego, prof. Jolanta Tambor, pełnomocnik rektora ds. studentów zagranicznych i dyrektor Szkoły oraz Agata Wójcik, kierownik Działu Współpracy z Zagranicą. W spotkaniu wzięli udział stypendyści Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, beneficjenci Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz inni zainteresowani studiowaniem w Polsce, w tym w Uniwersytecie Śląskim. Możliwości studiowania i sposoby rekrutacji zaprezentowała Marta Barciak, kierownik Admission Office w UŚ. Na pytania odpowiadali lektorzy, wykładowcy, pracownicy Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ. Dyskusję prowadziły: dr Agnieszka Tambor z Wydziału Humanistycznego oraz dr Anna Gałęziowska-Krzystolik i mgr Natalia Moiseienko ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej.