5. edycja Kongresu 590 przyniosła panel pt. Język polski jako dobro eksportowe

06-05-2021

Panel dotyczył nauczania języka polskiego jako obcego i w języku polskim obcokrajowców na uczelniach wyższych w Polsce i poza granicami, promocji języka polskiego, programów promocyjnych oferowanych przez NAWA, zagranicznych lektoratów języka polskiego, szkolnictwa polonijnego, projektów polonijnych i polonistycznych.

Moderatorem panelu była prof. dr hab. Jolanta Tambor, pełnomocniczka Rektora UŚ, ds. studentów zagranicznych, dyrektorka Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ, członkini Państwowej Komisji ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego, członkini Zespołu ds. Współpracy z Polonią KRASP, wiceprezeska Międzynarodowego Stowarzyszenia Studiów Polonistycznych.

W panelu uczestniczyli jako dyskutanci:

• Jan Badowski, dyrektor Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą KPRM
  • Przemysław Skrodzki, wicedyrektor Departamentu Wymiany Międzynarodowej, MEiN
  • Kamila Dembińska, dyrektorka Biura Programów Języka Polskiego, NAWA.

Kongres 590 – to coroczne wydarzenie gospodarcze, na którym pojawiają się przedstawiciele polskiego i zagranicznego biznesu, nauki, polityki…

Nazwa Kongresu 590 pochodzi od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane bądź dystrybuowane przez polskie przedsiębiorstwa. Kongres gromadzi wszystkich, którym dobro marki Polska leży na sercu.