Co raz wejdzie do głowy – już z niej nie wyleci, czyli frazeologia prosta i przyjemna. Podręcznik dla uczniów, pomoc dla nauczycieli (B1-C1)

Pięcińska Anna

Wydawnictwo Universitas
Kraków 2014 (wyd. I, 2006)

Publikacja przeznaczona przede wszystkim dla uczniów, którzy znają już nieco język polski i chcą poszerzyć zasób leksykalny o związki frazeologiczne. Poszczególne rozdziały podręcznika omawiają grupy powiązanych ze sobą tematycznie frazeologizmów (np. ciało człowieka, świat wokół nas, Biblia i mity). Książka zawiera wiele ilustracji i ćwiczeń, które jednocześnie mają bawić i uczyć. Znajdują się tu zarówno zadania, które mają wspomóc pamięć, jak i takie, które wymagają twórczego wysiłku i pozwalają na użycie poznanego materiału w ćwiczeniach praktycznych. Do książki dołączono płytę CD oraz plansze do gier.