Co warto wiedzieć. Poradnik metodyczny dla nauczycieli języka polskiego jako obcego na Wschodzie

Dąbrowska Anna, Dobesz Urszula, Pasieka Małgorzata

Ośrodek Rozwoju Edukacji
Warszawa 2010

Publikacja skierowana do nauczycieli, którzy rozpoczynają pracę za granicą lub już pracują w organizacjach i stowarzyszeniach polonijnych w środowiskach rosyjskojęzycznych. Książka może też być pomocą dydaktyczną dla studentów specjalności glottodydaktycznych oraz słuchaczy studiów podyplomowych nauczania języka polskiego jako obcego. Znajdują się w niej wskazówki dotyczące sposobów nauczania poszczególnych sprawności językowych, doboru podręczników i pomocy dydaktycznych oraz programów nauczania przeznaczonych dla studentów ze Wschodu.

SPIS TREŚCI

Przedmowa

I. NAUCZANIE JPJO NA WSCHODZIE

1. Interferencja zewnętrzna w nauczaniu studentów z pierwszym językiem wschodniosłowiańskim