Bliźniacze słowa. Test przesiewowy do badania dojrzałości szkolnej w zakresie percepcji i wymowy dzieci wielojęzycznych

Madelska Liliana

Polonijne Centrum Nauczycielskie
Lublin 2010

Test sprawdza, czy dziecko ma odpowiednio rozwiniętą percepcję mowy i czy prawidłowo wymawia dźwięki ważne dla polszczyzny. Z pomocą tego testu można zdiagnozować, jakiego typu problemy z wymową mają dzieci uczące się języka polskiego. Publikacja została opracowana w taki sposób, że diagnozę mogą przeprowadzić nauczyciele lub opiekunowie niemający specjalistycznego przygotowania logopedycznego. Książka jest przeznaczona do badania dzieci wychowywanych w środowisku wielojęzycznym, ale może też być wykorzystana do pracy z osobami, które uczą się języka polskiego (nie tylko jako obcego).