Cześć, jak się masz? Część I i II

Miodunka Władysław

Wydawnictwo UNIVERSITAS
Kraków 2012 (wyd. I, 1993)

Podręcznik przeznaczony jest studentów początkujących. Komentarz gramatyczny w języku angielskim oraz słownik umieszczony pod każdym tekstem umożliwia samodzielną pracę. Książka zawiera wprowadzenie do wymowy polskiej, a kolejne lekcje to opis perypetii Michela i jego znajomych (przedstawianie się, zainteresowania, choroba, listy oficjalne i nieoficjalne itp.). Atutem publikacji są plansze tematyczne (dotyczące rozrywki, pogody itp.) zawierające rozbudowane słownictwo. Informacje gramatyczne zawarto w części Gramatyka jest ważna, a przydatne w komunikacji zwroty w segmencie Jak to powiedzieć. Na końcu książki zamieszczono słownik. Do podręcznika jest dołączona płyta CD. W najnowszych wydaniach publikacja została podzielona na dwie części: Spotykamy się w Polsce (A1) i Spotkajmy się w Europie (A2)