Dr Tomasz Gęsina na Uniwersytecie Stambulskim

02-06-2022

W dniach 23–27 maja 2022 roku – w ramach programu Erasmus+  – dr Tomasz Gęsina ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej odwiedził Uniwersytet Stambulski. Uczelnia ta zaliczana jest do grona najbardziej prestiżowych na świecie. Liczy sobie 569 lat i należy do najstarszych ośrodków naukowych na Bliskim Wschodzie.

W ramach pobytu dr Gęsina poprowadził zajęcia lektoratowe ze studentami polonistyki oraz spotkał się z pracownikami Zakładu Języka i Literatury Polskiej, aby wymienić się doświadczeniami dydaktycznymi. Wykładowca wziął również udział w obchodach Dni Polskich, zorganizowanych na tamtejszym uniwersytecie w dniach 24–26 maja, w ramach których odwiedził, m.in. Muzeum Adama Mickiewicza oraz uczestniczył w warsztatach poświęconych twórczości autora „Pana Tadeusza”.

Wyjazd ten umożliwił dr. Gęsinie zdobycie kolejnych doświadczeń dydaktycznych oraz nawiązanie przyszłej współpracy z wykładowcami stambulskiej polonistyki.