Gościnne wykłady w ramach Erasmusa+ KA107

11-05-2021

W dniach 10-14 maja 2021 roku w Szkole Języka i Kultury Polskiej UŚ oraz na Wydziale Humanistycznym UŚ gości mgr Lesia Korol z Narodowego Uniwersytetu Lwowskiego im. Iwana Franki we Lwowie. Językoznawczyni, która zajmuje się także glottodydaktyką i metodyką nauczania języka polskiego jako obcego poprowadzi cykl zajęć seminaryjnych, w których uczestniczyć będą studenci międzynarodowych studiów polskich oraz filologii polskiej (specjalność: nauczanie polonistyczne wśród cudzoziemców). Seminaria dotyczyć będą tematyki językoznawczej (etykieta językowa polska a ukraińska, przegląd pisemnych form użytkowych), oraz metodycznej (nauczanie języka polskiego odbiorców ukraińskojęzycznych, osobliwości związane z pracą z uczniem o znajomości innego niż polski języka słowiańskiego, szkoły polskie na Ukrainie).

Mgr Lesia Korol poprowadzi również jedną z sekcji IX Międzynarodowej Konferencji Magistrantów, a także spotka się z pracownikami Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ. W czasie spotkania omówiona zostanie dalsza współpraca między obiema uczelniami partnerskimi.

Przyjazd realizowany jest w ramach programu Erasmus+ KA107.

Link do strony uczelni partnerskiej z wiadomością o pobycie mgr Lesi Korol na UŚ: https://www.facebook.com/2598342626862057/posts/4562566617106305/