Gościnne wykłady w ramach programu Erasmus Plus

28-05-2023

W przedostatnim tygodniu maja 2023 roku gośćmi Wydziału Humanistycznego oraz Szkoły Języka i Kultury Polskiej  w ramach programu Erasmus Plus byli dr Zuzanna Obertova z Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie oraz prof. Przemysław Chojnowski z Uniwersytetu Wiedeńskiego.

Wykładowcy przeprowadzili zajęcia dla studentów filologii polskiej o specjalności nauczycielskiej oraz nauczania języka polskiego jako obcego i drugiego oraz dla studentów międzynarodowych studiów polskich. Uczestnicy wykładów dowiedzieli się o specyfice nauczania polszczyzny i literatury polskiej na polonistyce słowackiej, wysłuchali również wykładu na temat recepcji literatury polskiej w Niemczech oraz pracy znanych niemieckich tłumaczy tekstów polskich twórców.