Kurs językowo-adaptacyjny „Orientation Week”

22-02-2023

W ostatnim tygodniu lutego 2023 roku Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ gościła grupę studentów zagranicznych z wymian zagranicznych oraz programu Erasmus+. Lektorzy i wykładowcy starali się, by obcokrajowcy poznali podstawy języka polskiego, sposób funkcjonowania w polskim środowisku akademickim, a także Katowice i Śląsk – region, w którym podejmą studia w rozpoczynającym się letnim semestrze.

Program kursu obejmował intensywną naukę języka polskiego, popołudniowe wykłady i warsztaty z zakresu tradycji i kultury, poprawnej wymowy i emisji głosu, sposobów uczenia się oraz wiedzy o Śląsku i Polsce. Wieczorem oglądali polskie projekcje filmowe i rywalizowali w kwizach i zabawach poszerzających ich wiedzę o naszym kraju i języku. Studenci mieli także okazję obejrzeć bogate zbiory Muzeum Śląskiego, zwiedzili Nikiszowiec i Giszowiec oraz Pszczynę.

Za pełny udział w tygodniu adaptacyjnym studenci otrzymali 1 punkt ECTS.

Kurs został zorganizowany na zlecenie Biura Programu Erasmus UŚ.