Lekcja pokazowa z jpjo na konferencji International Student Mobility Conference

22-11-2022

W dniach 15-16 listopada 2022 roku  w auli im. K. Lepszego w Rektoracie UŚ została zorganizowana konferencja  International Student Mobility Conference.

W założeniu była to przestrzeń spotkań i dyskusji na temat obsługi cudzoziemców podejmujących na Uniwersytecie Śląskim studia w trybie pełnym bądź realizujących programy w ramach różnego typu wymian międzynarodowych.

Konferencja skierowana była przede wszystkim do pracowników administracji wydziałowej oraz centralnej mających do czynienia z obsługą studentów zagranicznych. W ramach konferencji na naszej uczelni gościli przedstawiciele uniwersytetów partnerskich sojuszu Transform4Europe.

15 listopada została zorganizowana lekcja języka polskiego dla zagranicznych gości konferencji z Tranform4Europe (Litwa, Niemcy, Bułgaria, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Francja). Zajęcia poprowadziła mgr Magdalena Nowak-Kaczmarek, lektorka Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego. Na kursie uczestnicy poznali podstawowe komunikaty w języku polskim i wzięli udział w zabawie fonetycznej, która pozwoliła przybliżyć wymowę polskich słów.