Międzynarodowy projekt „Wzmacnianie edukacji językowej w przygranicznej edukacji zawodowej”

14-12-2020

W Europejskim Centrum Języków Nowoczesnych przy Radzie Europy (European Center for Modern Languages of the Council of Europe) w 2020 roku rozpoczął się projekt Wzmacnianie edukacji językowej w przygranicznej edukacji zawodowej (Enhancing language education in cross-border vocational education). Jego założeniem jest promocja języków krajów sąsiadujących w regionach przygranicznych w edukacji zawodowej. Projekt ma na celu rozpoznanie potrzeb pracowników przemieszczających się pomiędzy granicami i pracujących w strefach przygranicznych. W wyniku przeprowadzonych ankiet, które pozwolą rozpoznać problemy i oczekiwania w zakresie języka osób przyjeżdżających w poszukiwaniu pracy lub już pracujących, powstanie podręcznik wspomagający funkcjonowanie w środowisku językowym i kulturowym obszaru, w którym dana osoba pracuje.

Główną grupę uczestników programu stanowią Niemcy, Luksemburg, Litwa i Polska, a partnerami są Francja, Rumunia i Dania. Projekt jest koordynowany przez prof. Claudię Polzin-Haumann z Universität des Saarlandes, a koordynatorem polskim jest dr Barbara Morcinek-Abramczyk z Uniwersytetu Śląskiego.

Szczegółowe informacje i opracowane materiały można znaleźć na stronie: