Minął pierwszy tydzień XXX letniej szkoły

08-08-2020

3 sierpnia 2020 roku rozpoczęliśmy pierwszą w historii letnią szkołę języka, literatury i kultury polskiej organizowaną przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w wersji online. Po teście kwalifikacyjnym uczestnicy letniej szkoły zostali przyporządkowani do odpowiednich grup i przez ostatni tydzień uczęszczali na intensywne zajęcia językowe.

W Polsce mówi się, że dla chcącego nic trudnego. Pierwszy tydzień letniej szkoły pokazał, jak prawdziwe są to słowa! Ostatnie dni były pełne przygód dla studentów z całego świata, którzy tropem kobiet, poznali najciekawsze elementy polskiej historii, śpiewali razem z nami najpopularniejsze polskie piosenki, udali się na krótką wycieczkę ulicami Cieszyna, pokochali filmowe odbicie Warszawy i przekonali się, że powiedzenie „przez żołądek do serca” jest ponadczasowe.

Ostatnie siedem dni to dopiero początek prawdziwej przygody z polskim językiem, kulturą i tradycjami. Co przyniosą kolejne dni? Mnóstwo fantastycznych emocji i wrażeń, których już nie możemy się doczekać!