Nasi studenci w programie „Daleko od domu”

12-05-2021

Od lat studenci międzynarodowych studiów polskich i Szkoły Języka i Kultury Polskiej współpracuję ze Szkołą Podstawową nr 20 w Rudzie Śląskiej. Dla uczniów tejże Szkoły prowadzą lekcje egzotycznych języków, pokazują im swoje narodowe i etniczne stroje, uczą narodowych tańców, rozmawiają, dyskutują, wspólnie z uczniami śpiewają swoje i polskie piosenki. Bywają u uczniów z Rudy Śląskiej Nigeryjczycy, Etiopczycy, Indonezyjczycy, Chińczycy, Białorusini, Kazachstańczycy, Azerbejdżanie, Łotysze i wielu innych. Szczególna więź łączy Szkołę z Ukrainą… Dlaczego? O tym Katarzyna Szuba, dyrektorka rudzkiej Szkoły, absolwentka Podyplomowych Studiów Kwalifikacyjnych Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego Uniwersytetu Śląskiego, prof. Jolanta Tambor, dyrektorka Szkoły Języka i Kultury Polskiej, dr Agnieszka Tambor, kierowniczka Centrum Języka i Kultury Chińskiej oraz dwie studentki międzynarodowych studiów polskich z Iwano-Frankiwska: Mariana Ravliuk i Krystyna Lesiv opowiadają w programie „Daleko od domu”. Proszę obejrzeć i posłuchać, szczególnie od 13 minuty i 15 sekundy.