Obchody Dnia Kobiet
06-03-2014
- 6 marca w ramach konferencji naukowej Granice w języku – język w granicach odbyło się spotkanie poświęcone obchodom Dnia Kobiet w różnych krajach.
- Konferencję otworzył m.in. dr hab. prof. UŚ Romuald Cudak, kierownik Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich, zaś pierwszą jej część poprowadziła dr hab. prof. UŚ Jolanta Tambor, dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ.
- Amman Seterkhan oraz Batkhishig Jugder, studentki II roku studiów magisterskich filologii polskiej, zaprezentowały mongolskie zwyczaje towarzyszące świętu kobiet.
- W spotkaniu wzięli udział studenci obcokrajowcy oraz pracownicy Szkoły Języka i Kultury Polskiej, Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich i Instytutu Języka Polskiego.
- Studenci międzynarodowych studiów polskich w skupieniu przysłuchiwali się prezentacjom i referatom towarzyszącym konferencji.
- Jedną z atrakcji była nauka składania kwiatów z kolorowego papieru…
- …a także międzynarodowe życzenia z okazji Dnia Kobiet, które zostały wręczone wszystkim uczestniczkom konferencji.
- Studentki z Mongolii cierpliwie wyjaśniały tajniki orgiami.
- Studentki kursu przygotowawczego do podjęcia studiów w języku polskim podjęły wyzwanie i wspólnie wykonały kolorowy kwiat.
- Piękną, kazachską pieśń poświęconą wszystkim kobietom wykonała Araj Ałmanijazova z Kazachstanu, studentka I roku międzynarodowych studiów polskich.









