Powitanie wiosny (21 marca 2012)
21-03-2012
- 21 marca – zgodnie z tradycją – powitaliśmy wiosnę. Pochód studentów z niemalże całego świata prowadziły prof. UŚ, dr hab. Jolanta Tambor i dr Aleksandra Achtelik.
- Marzannę wykonali studenci kursu przygotowawczego, którzy chętnie poznają nie tylko język polski, ale i nasze zwyczaje i tradycje.
- Choć wszyscy tęsknią już za wiosną – taką marzannę aż żal było utopić!
- Studenci Szkoły Języka i Kultury Polskiej i Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich z radością przywitali prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia, Jego Magnificencję Rektora UŚ gromkimi oklaskami.
- Z okazji Kazachskiego Nowego Roku – Nauryz – Assem częstuje prof. dr. hab. hab. Wiesława Banysia, Jego Magnificencję Rektora UŚ bauarsaki – tradycyjną potrawą spożywaną w Kazachstanie podczas święta Nauryz.
- Studenci z ochotą rozmawiali z prof. dr. hab. Wiesławem Banysiem, Rektorem UŚ oraz dr. hab. Rafałem Molenckim o dalszej edukacji na Uniwersytecie Śląskim.
- Pamiątkowe zdjęcie przed Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego – Katowice dawno nie widziały tak barwnej grupy studentów.
- Z nami żadna zima nie ma szans – przywołujemy wiosnę!!!







