Rozmowy o współpracy z UzSWLU

21-12-2023

21 grudnia 2023 r. w Szkole Języka i Kultury Polskiej gościła delegacja z Uzbekistan State University of World Languages. W zagranicznej uczelni partnerskiej trwają obecnie prace nad poszerzeniem oferty dydaktycznej o język polski, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem studentów, o czym opowiadała prof. Makhfuza Artikova z UzSWLU. W rozmowach wzięły również udział dr Cecylia Tatoj oraz dr Aniela Kucharska z Wydziału Humanistycznego UŚ w Sosnowcu.

W czasie spotkania dr Anna Gawryś-Mazurkiewicz oraz mgr Karolina Graboń zaprezentowały działalność Szkoły, zachęciły do udziału w organizowanych kursach i szkoleniach oraz w letniej szkole języka, literatury i kultury polskiej, która w 2024 roku odbędzie się już po raz 34. Przedstawicielki uzbekistańskiej uczelni otrzymały również bogaty zestaw podręczników i pomocy dydaktycznych przeznaczonych do nauki języka polskiego jako obcego na wszystkich poziomach zaawansowania.