„Śpiewaj po polsku” w Wilnie
19-05-2026Na początku maja dr Agnieszka Tambor oraz mgr Magdalena Nowak ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego odwiedziły Centrum Polonistyczne Uniwersytetu Wileńskiego.
Podczas wizyty prowadzące przeprowadziły zajęcia z języka polskiego jako obcego dla studentów oraz młodzieży uczącej się języka polskiego w Wilnie. Warsztaty koncentrowały się na rozwijaniu kompetencji językowych poprzez pracę z polską muzyką i tekstami piosenek, łącząc naukę języka z elementami kultury współczesnej.
Warsztaty są częścią projektu „Śpiewaj po polsku” finansowanego ze środków NAWA Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej w ramach programu Promocji Języka Polskiego.






