Spotkanie edukacyjne w terenie – Muzeum Śląskie

19-05-2021

W dniach 18-20.05.2021 r. uczestnicy kursów języka polskiego prowadzonych przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ (rocznego kursu przygotowawczego do studiów w języku polskim oraz intensywnego kursu języka polskiego) wraz z lektorami udali się do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Wyjście zorganizowane zostało w ramach zajęć terenowych ujętych w programie kursów.

Beneficjenci projektów obejrzeli wystawę poświęconą twórczości śląskich malarzy nieprofesjonalnych, sztuce naiwnej, a także ekspozycję stałą związaną z historią, kulturą, tradycjami Górnego Śląska jako regionu przemysłowego.

Po zakończeniu zwiedzania studenci udali się na spacer po Katowicach, zobaczyli także kampus Uniwersytetu Śląskiego – budynek rektoratu, CINiBA, Wydziały: Prawa i Administracji, Nauk Przyrodniczych, Nauk Społecznych, Nauk Ścisłych i Technicznych.

Była to pierwsza okazja w tym semestrze, by spotkać się na żywo, bez pośrednictwa programów i aplikacji multimedialnych.

Materiały dla studentów autorstwa dr M. Smereczniak, dr A. Madei, mgr M. Nowak.

Wycieczka została zorganizowana w ramach kursu przygotowawczego organizowanego przez SJiKP UŚ na zlecenie NAWA

oraz

projektu „Wsparcie integracji cudzoziemców w województwie śląskim” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa.