Spotkanie świąteczne w SJiKP UŚ

20-12-2023

Bożego Narodzenia. Uczestniczyli w nim słuchacze kursu przygotowawczego do studiów, studenci międzynarodowych studiów polskich, kursu intensywnego, semestralnego oraz przedstawiciele Koła Naukowego „Wieża Babel”. Swoją obecnością spotkanie zaszczycili również wykładowcy, pracownicy i współpracownicy Szkoły, by spędzić czas w międzynarodowym gronie i jeszcze lepiej poznać polską kulturę i tradycje towarzyszące świętu Bożego Narodzenia.

Goście z ciekawością wysłuchali prezentacji na temat świąt oraz koncertu świątecznych piosenek w wykonaniu zagranicznych studentów. Kolejnym punktem programu były jasełka, w których główne role zagrali studenci z Uniwersytetu w Tbilisi przygotowani do występu przez mgr Magdalenę Knapik.

Spotkaniu towarzyszył poczęstunek – na stole znalazły się potrawy świąteczne: karp, kapusta z grochem, pierogi, makówki, słodkości i ciasta. Żeby tradycji stało się zadość na naszych studentów czekały też upominki.