Studentki międzynarodowych studiów polskich opiekunkami na polsko-ukraińskich koloniach

02-09-2022

Sofia Kapitan i Patrisiia Ishchenko pojechały jako wychowawczynie-opiekunki na kolonie organizowane przez sosnowiecki Caritas. Opiekowały się dziećmi polskimi i ukraińskimi podczas dwóch turnusów w Zakopanem. Spodobało im się doświadczenie pracy z dziećmi: „Razem z Patrysiią dobrze się z nimi dogadywałyśmy i dla większości z nich byłyśmy nie tylko opiekunkami, ale i przyjaciółkami. Spędzałyśmy z nimi całe dnie, zwiedzałyśmy bardzo piękne miejsca, chodziłyśmy w góry (Morskie Oko i Kościelisko), bawiłyśmy się, uczyłyśmy ich trochę polskiego (a Polaków ukraińskiego), oczywiście dbałyśmy o ich wychowanie i bezpieczeństwo, miałyśmy też dużo wycieczek, rejs statkiem, dzieci miały nawet swojego własnego kota, słodko nazwanego Cracker. Chętnie wróciłybyśmy tam następnym razem, co więcej – dzieci nas o to prosiły i umówiłyśmy się z nimi na ponowne spotkanie na tym obozie” – napisała Sofia.