Studentki MSP na Jubileuszowym XX Festynie Elżbietańskim

21-06-2022

11 czerwca  2022 r. w Jaworznie Parafia św. Elżbiety Węgierskiej  zorganizowała „Jubileuszowy XX Festyn Elżbietański”. Celem imprezy była przede wszystkim integracja środowiska, ale też przeprowadzenie kwesty na organizację kolonii dla dzieci z rodzin, których nie stać na opłacenie wyjazdu swoim pociechom. Kolonie mają połączyć i zintegrować dzieci polskie i ukraińskie, które znalazły się na terenie naszego kraju.

Studentki międzynarodowych studiów polskich Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – Kristina Anhelovska i Alesia Luzhankova – jako wolontariuszki uczestniczyły w tym wydarzeniu.

Festyn rozpoczął się o godz. 10:00. Głównym zadaniem studentek-wolontariuszek było tłumaczenie na język ukraiński dla wszystkich osób, które tego potrzebowały. Między innym w  programie festynu były konkursy, pokazy, gry, zabawy oraz zawody sportowo-rekreacyjne czy też  występy artystyczne. Na koniec wydarzenia nagradzano zwycięzców konkursów – studentki również otrzymały nagrody i upominki w podziękowaniu za ich pracę.