Świetlica literacka ruszyła – zapraszamy na kolejne spotkanie

24-04-2022

W czwartek 21.04 odbyło się spotkanie Świetlicy literackiej. Dr Wioletta Hajduk-Gawron czytała z uczestnikami „Kamizelkę” Bolesława Prusa.  Czytała wykładowczyni, czytali też uczniowie w formie słuchowiska z podziałem na role. Potem wspólnie tekst interpretowali, dyskutowali o języku noweli i na zakończenie rywalizowali w teście ze znajomości szczegółów utworu. Zabawa była przednia, rywalizacja ostra, bo wiedza uczestników okazała się naprawdę duża. Pierwsze miejsce w trakcie gry zmieniało się kilkakrotnie. Co ważne pierwsze miejsca podzielili między sobą Polacy (a właściwie Polki 🙂 i Ukraińcy. Mieszana grupa polsko-ukraińska szybko się zintegrowała.
Zapraszamy na kolejne spotkania. Już w ten czwartek podróż z Prusem do dawnego Egiptu, potem polska dawna wieś, dalej kosmiczne wyprawy z Lemem…
Czekamy na uczniów polskich i zagranicznych, czekamy na tych, którzy lubią czytać, na tych, którzy chcą poznać polską literaturę, na tych, którzy chcą o literaturze pogadać.