Wizyta stypendystów NAWA w Koszęcinie
18-04-2026
18 kwietnia stypendyści NAWA uczestniczący w kursie przygotowawczym do studiów w Polsce, prowadzonym przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ, wzięli udział w wycieczce do Koszęcina. Towarzyszyły im członkinie Koła Naukowego „Wieża Babel”. Celem wyjazdu było przybliżenie uczestnikom roli Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w kulturze polskiej. Słuchacze uczestniczyli w warsztatach tanecznych, podczas których poznali kroki poloneza i trojaka, a następnie w zajęciach wokalnych, gdzie nauczyli się regionalnej pieśni „Szła dzieweczka”. Mieli także możliwość przymierzenia strojów ludowych. Wyjazd upłynął w radosnej, tanecznej i śpiewnej atmosferze.



