Wyjazd edukacyjny uczestników kursu przygotowawczego – Górny Śląsk

05-12-2022

3 grudnia 2022 r. grupy kursu przygotowawczego do studiów w języku polskim prowadzonego przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ uczestniczyły w zajęciach terenowych. Słuchacze najpierw udali się do Tarnowskich Gór – odwiedzili tajemnicze korytarze w Zabytkowej Kopalni Srebra, przepłynęli krótką trasę podziemnymi łodziami oraz poznali szczegóły pracy górników. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w centrum miasta, gdzie podziwiali ratusz oraz dom, w którym mieszkał Goethe. Następnie udali się do Nakła Śląskiego – oglądali tam rezydencję rodziny Henckel von Donnersmarck i oraz wysłuchali wykładu dr. Arkadiusza Kuzia-Podruckiego dotyczącego śląskiej arystokracji. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że podczas zajęć terenowych poszerzyli swoją wiedzę z historii, kultury i literatury Górnego Śląska.

Kurs organizowany jest przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ na zalecenie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.