Wykładowczynie ze Lwowa z wykładami na UŚ

16-05-2022

W dniach 16-20 maja 2022 r. na Wydziale Humanistycznym UŚ w Katowicach oraz w Szkole Języka i Kultury Polskiej UŚ goszczą wykładowczynie z Narodowego Uniwersytetu Lwowskiego im. Iwana Franki we Lwowie na Ukrainie: dr Khrystyna Nikolajchuk, dr Khrystyna Stelmakh oraz dr Oksana Lozynska.

Zajęcia prowadzone przez gości z Ukrainy obejmują wykłady i konwersatoria prowadzone stacjonarnie w katowickiej siedzibie Wydziału Humanistycznego dla studentów międzynarodowych studiów polskich oraz webinaria prowadzone on-line na portalach społecznościowych Szkoły. Spotkania dotyczyć będą tematyki związanej z historią i wizerunkiem Lwowa w mediach, niewerbalnych środków komunikacji językowej, wad i zalet zdalnego nauczania i uczenia się języków obcych, a w szczególności języka polskiego przez osoby ukraińskojęzyczne, a także humoru ukraińskiego związanego z inwazją wojsk rosyjskich na Ukrainie.

Zajęcia metodyczne ukierunkowane będą na fonetyczne trudności Ukraińców uczących się języka polskiego jako obcego, sztuki radiowej i sposobów jej wykorzystywania w procesie dydaktycznym oraz sposobów efektywnego wprowadzania słownictwa na zajęciach z jpjo.

Dr Khrystyna Nikolajchuk, dr Khrystyna Stelmakh oraz dr Oksana Lozynska poprowadzą również jedną z sekcji X Międzynarodowej Konferencji Magistrantów, a także spotkają się z pracownikami Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ. W czasie spotkania omówiona zostanie dalsza współpraca między obiema uczelniami partnerskimi.

Przyjazd realizowany jest w ramach programu Erasmus+ KA107.

Link do strony uczelni partnerskiej z wiadomością o pobycie wykładowczyń na UŚ: