XIV Międzynarodowa Konferencja Magistrantów

11-05-2026

XIV Międzynarodowa Konferencja Magistrantów pod hasłem „Wspólnota – włączanie i wykluczanie” już za nami. Podczas 9 godzin obrad, a w tym 6 godzin transmisji internetowej, swoje referaty wygłosiło 48 dyplomantów z 9 uczelni krajowych (Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Jagielloński w  Krakowie, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Warszawski) oraz 11 ośrodków zagranicznych (Uniwersytet w Zagrzebiu, Katolicki Uniwersytet Pétera Pázmánya w Budapeszcie, Uniwersytet Narodowy Politechnika Lwowska, Pekiński Uniwersytet Języków Obcych, Uniwersytet Wileński, Uniwersytet w Bukareszcie, Uniwersytet Palackiego w Ołomuńcu, Carl-Ossietzky-Universität w Oldenburgu, Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Wołodymyra Hnatiuka w Tarnopolu, Lwowski Uniwersytet Narodowy im. Iwana Franki, INALCO).

Wystąpienia studentek i studentów spotkały się z wielkim uznaniem zarówno ze strony uczestników konferencji, jak i wykładowców akademickich prowadzących obrady i przysłuchujących sie im. Wielu prelegentom towarzyszyli ich promotorzy, którzy angażowali się również w moderowanie sekcji i dyskusję po referatach. Wydarzenie było szansą nie tylko na wymianę doświadczeń naukowych, lecz także zdobycie nowych inspiracji i nawiązanie przyjaźni.

W inauguracji Konferencji wzięli udział: prof. Tomasz Pietrzykowski, prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej, prof. Lucyna Sadzikowska, prodziekanka Wydziału Humanistycznego,  prof. Jolanta Tambor, dyrektorka Szkoły Języka i Kultury Polskiej, dr Tomasz Gęsina, kierownik Centrum Języka i Kultury Chińskiej, prof. Ewa Biłas-Pleszak, dyrektorka grupy kierunków: komunikacja promocyjna i kryzysowa, komunikacja cyfrowa, logopedia, międzynarodowe studia polskie oraz komunikacja międzykulturowa, dr Wioletta Hajduk-Gawron, wicedyrektorka ds. międzynarodowych studiów polskich i komunikacji międzykulturowej. Konferencję zamykali wraz z prof. Jolantą Tambor, dr Tomasz Gęsina oraz Kinga Zuziak, przewodnicząca Koła Naukowego „Wieża Babel”.