Zajęcia z języka polskiego i kultury polskiej na Uniwersytecie w Bukareszcie

15-05-2023

Majówka 2023 i obchody Święta Konstytucji 3 Maja były wyjątkowe dla Magdaleny Knapik i Magdaleny Nowak-Kaczmarek, które spędziły ją w gościnnych murach Uniwersytetu w Bukareszcie. Poprowadziły zajęcia z zakresu polskich realiów, literatury polskiej, wiedzy o Polsce, frazeologii i gramatyki. Były też chwile na wspomnienia gdyż wśród studentów były osoby, które uczyły się też języka polskiego podczas letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej w Cieszynie. Graliśmy po polsku, czytaliśmy po polsku, rozmawialiśmy po polsku. Był też czas na rozmowy o współpracy i wymianę naukowych doświadczeń z wspaniałymi wykładowcami – gospodarzami: Cristiną Godun i Justyną Szczepaniak. Rumunia jak zawsze zachwyciła, natomiast polska gramatyka dotarła nawet na zamek dzięki naszej niezwykłej przewodniczce Justynie Szczepaniak.