Zakończenie IV edycji Podyplomowych Studiów z Wiedzy o Regionie

29-06-2021

25 czerwca 2021 r. w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbyło się zakończenie IV edycji Podyplomowych Studiów z Wiedzy o Regionie. W uroczystości wzięli udział słuchacze tegorocznej edycji oraz prof. dr hab. Jolanta Tambor, kierownik studiów, dr hab. Zbigniew Kadłubek, prof. UŚ, dyrektor biblioteki, dr Agnieszka Magiera, zastępca dyrektora biblioteki ds. książnicy, sekretarze studiów: dr Tomasz Gęsina i dr Krystian Węgrzynek. Podczas spotkania uczestnicy wysłuchali dwóch wykładów – prof. Kadłubka dotyczącego kanonu literatury śląskiej oraz dr Magiery na temat różnych możliwości badania Śląska. Tegoroczną edycję ukończyło 12 słuchaczy, którzy otrzymali świadectwa ukończenia studiów wraz z upominkami przygotowanymi przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ i Bibliotekę Śląską. Wszyscy zgodnie potwierdzili, że atrakcyjna forma studiów umożliwiła im poznanie wielu interesujących faktów dotyczących naszego regionu, którymi będą mogli dzielić się z innymi – zarówno w czasie zajęć w szkole, jak i innych jednostkach kultury.

Zdjęcia: Archiwum Biblioteki Śląskiej, Beata Szołtysek