Zakończenie rocznego kursu przygotowawczego do podjęcia studiów w języku polskim

19-06-2021

18.06.2021 w Sali Rady Wydziału Humanistycznego w Katowicach odbyło uroczyste zakończenie rocznego kursu przygotowawczego do podjęcia studiów w języku polskim. Absolwenci to stypendyści programów im. S. Banacha oraz I. Łukasiewicza skierowani na UŚ przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej, stypendyści programu K. Kalinowskiego skierowani przez Studium Europy Wschodniej oraz beneficjenci projektu FAMI „Wsparcie integracji cudzoziemców w województwie śląskim”.

Uroczystość poprowadziły: prof. Jolanta Tambor, prof. Aleksandra Achtelik oraz dr Anna Gałęziowska-Krzystolik, dyrekcja Szkoły. W zakończeniu wzięli udział również wykładowcy, pracownicy i współpracownicy SJiKP, którzy przez cały rok akademicki uczyli zagranicznych słuchaczy i przygotowywali ich do rozpoczęcia studiów regularnych na różnych uczelniach wyższych w naszym kraju. Wydaje się, że cele dydaktyczne zostały osiągnięte, czego dowodem mogą być przygotowane przez uczestników prezentacje w języku polskim, a także pozytywne opinie o zajęciach i postępie w rozumieniu naszego języka – we wszystkich sprawnościach.