Kolejny zjazd na studiach podyplomowych w Berlinie (13-15 marca 2015)

23-04-2017

W dniach od 13 do 15.03.2015 r. na Uniwersytecie im. Humboldtów w Berlinie (Humboldt-Universität zu Berlin) odbędą się kolejne wykłady w ramach Podyplomowych Studiów Kwalifikacyjnych Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego prowadzonych przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego dla słuchaczy z Niemiec. Zajęcia poprowadzą dr hab. prof. UŚ Jolanta Tambor, dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego oraz dr hab. prof. UŚ Romuald Cudak, kierownik Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich. 23 uczestników Studiów wysłucha wykładów dotyczących polskiej gramatyki – w szczególności zaś fonetyki i poprawnej wymowy, jak również zagadnień związanych ze współczesną literaturą polską, a także analizą tekstów kultury w nauczaniu języka polskiego jako obcego.

Projekt współfinansowany jest przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.