Zjazd niemieckiej edycji Podyplomowych Studiów Kwalifikacyjnych Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego (16-19 kwietnia 2015)

23-04-2017

Na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie odbędzie się pierwszy po wiosennej przerwie świątecznej zjazd Podyplomowych Studiów Kwalifikacyjnych Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego. Wykłady i seminaria z zakresu fonetyki języka polskiego z elementami poprawnej wymowy i emisji głosu, praktycznej gramatyki języka polskiego z elementami gramatyki porównawczej oraz wizerunku Polski w świecie w dniach 16 – 19 kwietnia poprowadzą dr hab. prof. UŚ Jolanta Tambor, dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej oraz dr Joanna Przyklenk z Instytutu Języka Polskiego UŚ. Niemiecka edycja studiów podyplomowych cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników, a proponowane zagadnienia obejmują praktyczne rozwiązania problemów, z którymi na co dzień spotykają się nauczyciele języka polskiego jako obcego pracujący w szkołach i na uniwersytetach w Niemczech. Studia podyplomowe prowadzone i koordynowane są przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ (do tej pory odbyło się kilkanaście zagranicznych edycji studiów, m.in. we Lwowie, w Rzymie, Budapeszcie, Mińsku, Berlinie czy Kolonii) w ramach projektu współfinansowanego przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.