Walne zgromadzenie Stowarzyszenia Sympatyków SJiKP UŚ (2023)

6 marca 2023 r. odbyło się walne zgromadzenie Stowarzyszenia Sympatyków SJiKP UŚ, które poprowadzone zostało hybrydowo (stacjonarnie w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Uniwersyteckiej 4 w Katowicach oraz on-line).

W czasie spotkania zaprezentowana została działalność Stowarzyszenia i najważniejsze inicjatywy podjęte w latach 2018-2022, m.in. przeprowadzone wyjazdowe warsztaty polonistyczne (Kazachstan, Mołdawia, Brazylia, Argentyna, Ukraina), działalność w okresie pandemii Covid-19, a także pomoc materialna obywatelom Ukrainy – szczególnie studentom i pracownikom Uniwersytetu Śląskiego oraz słuchaczom kursów językowych i Podyplomowych Studiów Kwalifikacyjnych Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego prowadzonych przez SJiKP UŚ, na rzecz której działa Stowarzyszenie.

Zebranie miało charakter wyborczy, podsumowano zatem ostatnią kadencję (prof. Małgorzata Kita, prezes Stowarzyszenia oraz prof. Magdalena Pastuch, przewodnicząca Rady Nadzorczej odczytały sprawozdania merytoryczne oraz finansowe, które zostały przyjęte w głosowaniu jawnym) i wybrano nowe władze na lata 2023-2026:

Zarząd:

Prof. dr hab. Małgorzata Kita – prezes
Dr hab. Romuald Cudak, prof. UŚ – wiceprezes
Prof. dr hab. Jolanta Tambor – członek Zarządu
Dr hab. Aleksandra Achtelik, prof. UŚ – członek Zarządu
Dr Katarzyna Sujkowska-Sobisz, prof. UŚ – członek Zarządu

Rada Nadzorcza:

Prof. dr hab. Magdalena Pastuch – przewodnicząca
Dr Maria Czempka-Wewióra
Dr Wioletta Hajduk-Gawron

Omówiono również plany Stowarzyszenia na następne lata. Spotkanie uświetnił międzynarodowy poczęstunek.

Prezentacja – działalność Stowarzyszenia w latach 2018-2022