Polski bez tajemnic. Język polski dla studentów niemieckojęzycznych. Część I i II

Skorupa Ewa, Lipińska Ewa

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Kraków 2009/2010

Podręcznik przeznaczony dla studentów niemieckojęzycznych uczących się na poziomie B1. Nauce struktur gramatycznych towarzyszy poznawanie kultury Polski, obalanie stereotypów, rozwiewanie wzajemnych uprzedzeń oraz oswajanie się z inną mentalnością. Książka składa się z dwóch części, każda z nich zawiera po osiem rozdziałów podzielonych na mniejsze jednostki: refleksje na temat kultury, pisanie, słuchanie, mówienie, czytanie, słownictwo, gramatyka, projekt. Teksty pojawiające się w podręczniku przybliżają polską kulturę i literaturę, prezentują sylwetki sławnych Polaków. Książka zawiera płyty CD, klucz do ćwiczeń oraz transkrypcje tekstów.