Czytaj po polsku. Tom 16. Władysław Stanisław Reymont: „Chłopi. Część 1: Jesień”. Materiały pomocnicze do nauki języka polskiego jako obcego. Edycja dla średnio zaawansowanych (poziom B1-B2)

Oprac. Nowak-Kaczmarek Magdalena i Stasiak Paulina, red. serii Cudak Romuald, Hajduk-Gawron Wioletta, Tambor Jolanta
Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego
Katowice 2023
Egzemplarz bezpłatny PDF

Czy widzieli już Państwo nową ekranizację „Chłopów”, która we wrześniu 2023 r. została ogłoszona polskim kandydatem do Oscara? Zachęcamy do obejrzenia filmu i do zapoznania się z najnowszą publikacją w serii Czytaj po polsku!

Ukazujący się we wspomnianej serii fragment Chłopów. Cz. 1: Jesień skierowany jest dla osób, które znają język polski na poziomie średnio zaawansowanym (B1/B2). Oprócz samego tekstu w publikacji znajdują się różnego typu zadania, które pozwalają doskonalić wszystkie sprawności. Bardzo ważną częścią tego tomu jest ta dotycząca ekologii, która w sposób kreatywny i interesujący pokazuje, że „Chłopów” da się odczytać w nowy, bardzo aktualny, sposób. Materiał wzbogacony jest o kody QR, które odsyłają do treści interaktywnych i multimedialnych (film na platformie Youtube, piosenki). Z publikacji mogą korzystać zarówno studenci, chcący samodzielnie doskonalić swój język, jak i nauczyciele podczas pracy z grupą lektoratową, a także polscy odbiorcy, zainteresowani współczesną literaturą polską, którzy chcą kształtować kompetencje językowo-kulturowe w zakresie języka i kultury polskiej. Książka została opracowana z uwzględnieniem standardów egzaminacyjnych Państwowej Komisji ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego.

Zrealizowano w ramach projektu „100 ekofaktów, o których każdy uczący się polskiego mówić powinien”. Projekt jest finansowany ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej w ramach programu
Promocja Języka Polskiego.