Czytaj po polsku. Tom 17. Maria Konopnicka: „Mendel Gdański”. Materiały pomocnicze do nauki języka polskiego jako obcego. Edycja dla początkujących (poziom A2/B1) (Oprac. Katarzyna Szczotka, red. serii Romuald Cudak, Wioletta Hajduk-Gawron, Jolanta Tambor)

Oprac. Szczotka Katarzyna, red. serii Cudak Romuald, Hajduk-Gawron Wioletta, Tambor Jolanta
Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego
Katowice 2023
Egzemplarz bezpłatny (pdf)

Mendel Gdański Marii Konopnickiej w opracowaniu Katarzyny Szczotki jest kolejną książką z serii Czytaj po polsku przygotowywaną przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego. Celem serii jest przystosowywanie dzieł literackich do odbiorcy obcojęzycznego, a także popularyzacja polskiej literatury wśród cudzoziemców. W tomie znajdują się ćwiczenia językowe dostosowane do poziomu A2/B1.

Przykładowe ćwiczenia: