Azja Południowa i Wschodnia na wyciągnięcie ręki dla studentów Wydziału Filologicznego

23-06-2017

Umowy międzynarodowe podpisane przez Uniwersytet Śląski z uniwersytetami na Dalekim Wschodzie (w Chinach i Korei Południowej) oraz Azji Południowej (w Indonezji) są realizowane coraz intensywniej. Z możliwości wymiany korzystają wykładowcy i studenci. W 2017 roku w ramach umów koordynowanych przez Katedrę Międzynarodowych Studiów Polskich i Szkołę Języka i Kultury Polskiej trzy studentki Wydziału Filologicznego wygrały konkursy stypendialne:

• Kinga Zborowska, studentka III roku filologii angielskiej z programem tłumaczeniowym japońskim – stypendium na rok akademicki 2017/2018 do Hankuk University of Foreign Studies w Seulu w Korei Południowej,
  • Oliwia Gębuś i Khrystyna Oleksyuk, studentki II roku międzynarodowych studiów polskich – stypendium na letnią szkołę do Northeastern University w Shenyangu w Chinach.

Do tego sukcesu przyczyniły się zarówno ich wysokie oceny, jak i aktywność pozadydaktyczna.

Ponadto na stypendium na letnią szkołę do Atma Jaya University w Dżakarcie w Indonezji uda się dr hab. Ireneusz Kida, pracownik Instytutu Języka Angielskiego Wydziału Filologicznego UŚ.