II edycja Festiwalu Filmoznawczego Made in Poland (6 maja 2014)

22-04-2017

6 maja 2014 r. na Wydziale Filologicznym w Katowicach (sala 424, IV piętro) odbędzie się II Festiwal Filmoznawczy „Made in Poland” zorganizowany specjalnie dla studentów cudzoziemców przez studentów kulturoznawstwa Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego, Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ oraz Katedrę Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ. Festiwal odbywa się pod opieką mgr Agnieszki Tambor, filmoznawczyni na co dzień współpracującej z SJiKP UŚ oraz KMSP UŚ.

Festiwal ma na celu przybliżenie studentom obcokrajowcom polskiej kinematografii oraz polskiego kina niezależnego, które często nie jest im znane. Tego typu spotkania w sposób bezpośredni pozwalają studiującym w Polsce poznać polską kulturę, obyczaje oraz tradycje, a także motywy charakterystyczne dla kina polskiego. Jest to niezwykle cenna inicjatywa, ponieważ powstała w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie studentów polską kinematografią, a inicjatorami spotkań stali się polscy studenci, którzy postanowili przybliżyć swym zagranicznym kolegom te zagadnienia. Do udziału w Festiwalu zapraszamy wszystkich studentów, szczególnie zaś studiujących na naszym uniwersytecie obcokrajowców.