Kazachskie święto wiosny Nauryz (20 marca 2014)

22-04-2017

20 marca 2014 roku w Kazachstanie obchodzone jest w święto wiosny – Nauryz, z którym związane są bogate tradycje. Studenci z Kazachstanu studiujący w Katedrze Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ i na Wydziale Filologicznym UŚ oraz członkowie Koła Naukowego Studentów Obcokrajowców Wieża Babel przybliżą nam tę wyjątkową uroczystość, dzięki czemu wspólnie powitamy wiosnę i dowiemy się, w jaki sposób obchodzony jest ten wyjątkowy dzień w Kazachstanie. Ważnym punktem programu będzie część artystyczna, a także degustacja kazachskich specjałów przygotowanych przez studentów specjalnie na tę okazję. W spotkaniu, które odbędzie się 20.03.2014 o godz. 11:30 w sali 107 (Wydział Filologiczny, pl. Sejmu Śląskiego 1, Katowice) udział wezmą stypendyści Rządu Polskiego uczestniczący w semestralnych studiach polskich organizowanych przez Katedrę Międzynarodowych Studiów Polskich, uczestnicy kursu przygotowawczego języka polskiego, studenci międzynarodowych studiów polskich oraz zaproszeni goście.