Pisanie po polsku w Bochum

11-01-2013

11 i 12 stycznia 2013 roku odbyło się na Uniwersytecie Ruhr w Bochum drugie seminarium w ramach projektu edukacyjnego współfinansowanego przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Szkołę Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego. W projekcie zatytułowanym „Kultura słowa polskiego w Niemczech. Lektura i pisanie – recepcja i produkcja tekstów specjalistycznych z zakresu nauk humanistycznych” uczestniczą studenci tamtejszego Instytutu Slawistyki. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców z Uniwersytetu Śląskiego – styczniowe intensywne seminaria poprowadziły dr Agnieszka Madeja i dr Małgorzata Smereczniak ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ. Kolejne zajęcia odbędą się pod koniec stycznia.