Targi edukacyjne w Chinach (27 października – 9 listopada 2016)

25-04-2017

Mgr Anna Gawryś ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej oraz mgr Joanna Laskowska, kierownik Biura Rekrutacji Studentów Międzynarodowych UŚ udadzą się do Chin, by wziąć udział w targach edukacyjnych CEE (China Education Expo). Przedstawicielki UŚ będą promować naszą uczelnię w dwóch miastach: Guangzhou (Kanton) – 27 października 2016 r. oraz w Szanghaju w dniach 29-30 października 2016 r. Zaprezentują tam ofertę dydaktyczną Uniwersytetu Śląskiego adresowaną do studentów zagranicznych, których z roku na rok przybywa.

Uniwersytet Śląski od wielu lat bardzo intensywnie współpracuje z kilkoma chińskimi uczelniami (wymienić należy chociażby Pekiński Uniwersytet Języków Obcych, z którego na naszą uczelnię przyjeżdżają studenci i wykładowcy – w październiku gościliśmy dr Li Yinan, kierownik Katedry Polonistycznej PUJO, która prowadziła zajęcia na Wydziale Filologicznym UŚ oraz w Szkole Prawa Chińskiego na WPiA; czy Northeastern University, z którego co semestr przyjeżdżają studenci na odbycie częściowych studiów na różnych wydziałach UŚ).

Targi w Chinach promowane są przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.