XXVII letnia szkoła języka, literatury i kultury polskiej – ZAPRASZAMY!!!

W sierpniu 2017 kampus Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie czeka na studentów z całego  świata! Około 200 obcokrajowców z ponad 30 krajów weźmie udział w 27. letniej szkole języka, literatury i kultury polskiej organizowanej od 1 do 28 sierpnia 2017 r. w pięknym kampusie w parku nad Olzą.

Co roku letni kurs przygotowują pracownicy Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego pod kierunkiem prof. dr hab. Jolanty Tambor. Cudzoziemcy z obu Ameryk, całej Europy i najdalszych zakątków Azji przybędą na Uniwersytet Śląski w Cieszynie, by przez cztery tygodnie w tym pięknym mieście intensywnie uczyć się języka polskiego, poznawać polską historię, kulturę, zwyczaje, zabytki i nas, Polaków. W programie 80 godz. lektoratu z języka polskiego, 20 godz. zajęć indywidualnych, 40 godz. seminariów o Polsce, 4 wycieczki do najbardziej interesujących miejsc południowej Polski.

Poza tym letnia szkoła to bogactwo innych atrakcji: popołudniowe i wieczorne spotkania, zabawy, koncerty, wieczory poezji, studencki spektakl teatralny i Turniej Tłumaczy. Punktem kulminacyjnym jest odbywające się 15 sierpnia Międzynarodowe Dyktando z Języka Polskiego, w czasie którego uczestnicy będą walczyć o tytuł Cudzoziemskiego Mistrza Języka Polskiego i darmowe uczestnictwo w kolejnej letniej szkole. Tego samego dnia po południu w centrum Cieszyna studenci zaprezentują swoje kraje podczas Wieczoru Narodów – będą śpiewać, tańczyć i częstować publiczność przysmakami kuchni narodowych. Po miesiącu nauki wyjadą bogatsi o nowe doświadczenia i zawarte przyjaźnie, a co najważniejsze – ze znacznie lepszą znajomością języka polskiego.

Więcej informacji na temat letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej znajduje się na stronie: http://www.sjikp.us.edu.pl/pl/letnia-szkola-jezyka-literatury-i-kultury-polskiej/

Piszą o nas:

Wiadomości Ratuszowe