W jedności siła – podyplomówki RAZEM

26-01-2022

22.01.2022 odbyło się niezwykłe wydarzenie. Interdyscyplinarne Centrum Badań nad Edukacją Humanistyczną zorganizowało spotkanie online z dr Katarzyną Musioł – lekarką pediatrą, onkolożką dziecięcą, od lat zajmującą się wpływem zanieczyszczeń na nasze zdrowie, a przede wszystkim na zdrowie naszych dzieci.
Wystąpienie miało tytuł: „Zdrowy Śląsk – realny cel czy marzenie?”. Prelegentka jest słuchaczką Podyplomowych Studiów z Wiedzy o Regionie. Uczestnicy to pracownicy Wydziału Humanistycznego skupieni w ICBEH, słuchacze Podyplomowych Studiów z Wiedzy o Regionie i Podyplomowych Studiów Kwalifikacyjnych Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego, czyli nauczycieli i przyszłych nauczycieli, oraz studenci międzynarodowych studiów polskich i doktoranci Wydziału Humanistycznego. Referat był poruszający, wzbudził ożywioną dyskusję.

Konkluzją był apel, by edukować, edukować i jeszcze raz edukować – uczniów, nauczycieli, polityków. Tylko tyle i aż tyle. By ratować Ziemię dla przyszłych pokoleń. A humaniści mają w tym dziele miejsce szczególne.